אמנות

תערוכת ואן גוך

נטע טמשה

עם מאות מיצירותיו של האמן, בשילוב מיצגים אינטראקטיביים, נפתחה התערוכה המוקדשת לצייר ההולנדי שוב לקהל הרחב. התערוכה מתאימה לחובבי אמנות, לסקרנים שרוצים להרחיב דעת ובעיקר לכל המשפחה. כי גם לילדים מותר ליהנות מכל היופי הזה

פורסם: 17.3.21

כולנו היינו ציירים בילדותנו. חמושים בצבעי פנדה ובריסטולים (או קירות הבית), מתבוננים בעולם, מבפנים ומבחוץ ומציירים. בבתי אב רבים בישראל הן תלויות להן שם. ציורים שהם יצירות גאות ודהויות מהשמש, ממוגנטות למקרר וקורצות לנו. לרוב אנחנו כבר לא שמים לב, אבל באותה פעם שנעמיק לרגע בציור, זה יעלה בנו חיוך. החופש לפרוח ופשוט לצייר, להיות, נמצא שם. ואם אנחנו גאוות ההורים, למה שאנחנו כהורים לא ניתן לילדים שלנו השראה? ילדים שיושבים ומציירים היא פעילות כל כך הגיונית, שאנחנו לא עוצרים לחשוב איך אפשר לתת לילד עוד כלים, דמיון, מעוף. למה שלא נספוג אמנות מאחד הציירים הגדולים ביותר בתרבות המערבית?

%25D7%25A0%25D7%2598%25D7%25A2%2520%25D7
ליל כוכבים מתערוכת ואן גוך. צילום Ivanov
ליל כוכבים. מתוך התערוכה

ואן גוך הוא שם מוכר בכל בית. הצייר ההולנדי הוא אחד מחשובי הציירים האירופיים העולמיים. הוא מראשוני הזרם האקספרסיוניסטי באמנות המודרנית, זה שלקח את האמנות השמרנית והפך אותה על פיה. יצירותיו מבטאות באופן רגשי את תהפוכות הנפש של חייו - החל מהכניסה לחיי הדת, נטישתם לטובת מלאכת הציור וההתמודדות עם דיכאון. הוא הצליח לבטא את נבכי הנפש על הקנבס בצורה עוצמתית ונוגעת במיוחד.

תערוכת ואן גוך בפארק פרס שבחולון היא לא עוד תערוכה. ציורים לרוב תלויים על קיר לבן, מחכים שיתבוננו בהם. שינידו אליהם ראש, בהבנה מהורהרת וימשיכו כך לבא אחריו, ואל הבא אחריו. ובכן, לא כך הפעם. כאן ניכנס לעולם אחר, לחוויה אינטראקטיבית שלא תשאיר אתכם אדישים לרגע.

 

הציורים קמים לתחייה והופכים לחוויה כלל חושית. לא סתם ואן גוך הוא הצייר עליו מתבססת התערוכה. בזכות סגנון משיחת מכחול הייחודית לו, אפשר להרגיש את התנועה שבציור וממש להיכנס פיזית בעצמכם לתוך אחד מציוריו. 

מיצג ואן גוך. צילום Ivanov Christine.jpg
מיצג ואן גוך. מתוך התערוכה

להיות צייר זה לאו דווקא מהמקצועות המבוססים כלכלית, אך זה מילא את חייו של ואן גוך במשמעות, באשר אהבה נפשו. מתוך המבחר האינסופי כמעט של יצירתו, מכר בימי חייו ציור אחד בלבד. זה לא הפריע לו להמשיך ליצור. להאמין בעצמנו וללכת עם הלב זה שיעור שתרצו ללמד את הילדים שלכם, לא?

 

תערוכת ואן גוך,

מתחם לה פארק, פארק פרס, חולון

עלות: 144 ₪ (הנחות לתושבי חולון, למחזיקי כרטיס ישרכארט, וחברים במועדוני ההטבות וועדי העובדים שבהסדר)

 

שעות הפעילות :

ימי א' – ה' – 10:00 עד 19:00 (כניסה אחרונה בשעה 18:00)

ימי ו'  – 09:00 עד 15:00 (כניסה אחרונה בשעה 14:00)

יום שבת –09:00-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 18:00)

 

התערוכה פתוחה עד 1.5.21

לאתר התערוכה לחצו כאן

לפרטים נוספים 9066*

חדר שינה. תערוכת ואן גוך. צילום Ivanov C
חדר שינה. מתוך התערוכה
צילומים: Ivanov Christine