אין רגע דל

כל הארץ פסטיבל

מאגר מגוון של אירועים ופסטיבלים מכל התחומים, לצעירים, למבוגרים ולכל המשפחה - מהצפון הרחוק ועד אילת וים המלח, ריכזנו עבורכם את כל מה ששווה לסמן ביומן (ולרכוש כרטיסים מראש!). כתבה מתעדכנת מומלץ לחזור ולבדוק

מאת: מערכת אג'נדה

פורסם: 19.5.21

עודכן: 4.12.21

Chef & show

Chef & show

8.1.22-5.11.21

מועדני זאפה ברחבי הארץ

קבוצת זאפה תארח במהלך החודשיים הקרובים סדרת אירועי קונספט מוזיקליים-קולינריים, שבהם אמנים מובילים והשפים הגדולים ישתפו פעולה במפגש פסגה של מוזיקה וטעמים. בין האירועים - כנסיית השכל & טום אביב; יהודה פוליקר & אבי ביטון; חיים משה & פרנק אזולאי; ירמי קפלן & דיויד פרנקל; תום יער & צ'ארלי פדידה; לאה שבת & פרנק אזולאי; הפרויקט של רביבו & שאול בן אדרת; בועז שרעבי & אבי רזון; מירי מסיקה & אביב משה.

פרטים מלאים וכרטיסים באתר זאפה.

עדות מקומית 2021

עדות מקומית 2021

8.1.22-19.11.21

תל אביב


עדות מקומית 2021 - התערוכה המקומית והעולמית לצילומי עיתונות - תיערך השנה במוזיאון ארץ ישראל בת"א, בתאריכים 8.1.22-19.11.21, וכמדי שנה תעניק מבט על אירועי השנה החולפת, מבעד לעדשתם של מיטב צלמי העיתונות בארץ ובעולם.

התערוכה "עדות מקומית" נותנת במה לצילום התיעודי המקומי, מבטאת את איכויותיו התרבותיות וממחישה את חשיבותו החברתית והפנים המורכבים של המציאות האזורית. לצידה תוצג תערוכת הצילום הבינלאומית "World Press Photo", ושתיהן מהוות את האירוע השנתי החשוב והגדול בישראל ובעולם לצילום עיתונות ולצילום תיעודי.

במסגרת התערוכה ייערכו במוזיאון אירועים נוספים, שיעניקו מבט בוחן ומעמיק על העבודות ועל עולם הצילום התיעודי בארץ ובעולם: שיחי גלריה, ימי עיון בהשתתפות צלמים זוכים ועוד.

צילום: מיכה בריקמן

פרטים נוספים באתר עדות מקומית.

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות

רביעי-ראשון 5.12-25.11

חולון

המרכז לתיאטרון בובות בחולון מארח בחנוכה הקרוב את הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות. בתוכנית: הצגות ילדים (מתוכן 3 בכורות), הצגות לנוער ולמבוגרים, תערוכות, סדנאות יצירה לכל המשפחה, מופעים, כיתת אמן מקוונת, וסיורים תיאטרליים משפחתיים במוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות.

המרכז לתיאטרון בובות חולון,

פרטים באתר הפסטיבל.


בתמונה: "נסים ונפלאות בקופסת שימורים". צילום: ים עמיר

שירים ונפלאות

שירים ונפלאות

ראשון 28.11-שני 6.12

ירושלים

פסטיבל הצגות ומוזיקה לכל המשפחה ייערך בחנוכה באוהל תיאטרון אספקלריא שבמתחם התחנה בירושלים. במסגרת הפסטיבל, יתקיימו מדי יום מופעי תיאטרון ומוזיקה בשעות היום, מופעי קרקס בשעות הצהריים, לצד מופעי מוזיקה יהודית בשעות הערב.

בין ההצגות: "בן המלך והקרקס", "יוסילי זמיר", "הקמצן שהפך לקבצן", "הרואה פני עתיד" ו"לולקע".
בין המופעים: מורין נהדר במופע: "אמצא לי בך מקום", מחווה ללאונרד כהן עם המופע "תפילה שבורה", המופע "חסידות קופטש" עם גיל קופטש, שירי לאדינו עם יעל צבי בליווי תזמורת הלאדינו הישראלית, ואנסמבל הפיוט במפםע "הפרא הקדוש".

הפסטיבל ילווה בפעילויות נוספות לכל המשפחה, כמו סדנאות יצירה, פעילויות ספורט, יריד קינוחים ועוד.

פרטים וכרטיסים באתר מתחם התחנה.

מיני פסטיבל חנוכה בתיאטרון הקרון

מיני פסטיבל חנוכה בתיאטרון הקרון

שלישי 30.11 - שני 6.12

ירושלים

במהלך חג החנוכה, מזמין תיאטרון הקרון - החוגג ארבעים שנה במתיחת פנים מרשימה - את הילדים והוריהם ליהנות מפסטיבל תיאטרון לכל המשפחה. בתוכנית: הצגות ילדים יומיות, סיורי תיאטרון בגן הפעמון, תיאטרון סמטאות בשכונת ימין משה, סדנאות יצירה ואירועי חוצות. בין ההצגות - "ים קטן", "חכמים בלילה - אגדת חלם", "תהיה בריא מוריס מגי", "ציפור הגשם - אגדת נייר," "הכתר שהלך לאיבוד", "הגשם של סבא אהרון", "האוסף הכי הכי", "אחותי הגדולה מכולם", ועוד.

פרטים נוספים באתר תיאטרון הקרון.


בתמונה: "הגשם של סבא אהרון".

צילום: ז'ראר אלון

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים.ות

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי ילדים.ות

רביעי-ראשון 5-1.12

תל אביב

במהלך חג החנוכה יארח סינמטק תל אביב מגוון של סרטים ישראלים ובינלאומיים שכולם בסימן העצמת ילדות וילדים. את הפסטיבל תפתח הקרנה חגיגית של הסרט ״הנער״ של צ׳רלי צ׳פלין, במחווה לציון 100 שנה ליציאתה של הקלאסיקה. בין הסרטים שיוקרנו: "סוכנות בילוש", "לבד בבית", "איגור ומסע העגורים", "ילד מזכוכית", "אבוללה", "על אהבה, שקרים וכדורגל", "איטי - חבר מכוכב אחר", ועוד.

בפסטיבל ישולבו גם סרטים דוקומנטריים מכל העולם, פרקים מסדרות ילדים, סדנאות (כמו סדנת סטופמושן, סדנת איפור, סדנת תיאטרון צלליות ועוד), הקרנות בשילוב הרצאות, מפגשים עם יוצרים ומקבצים של סרטים קצרים.

בתמונה: "הנער".

לפרטים המלאים כנסו לאתר הסינמטק.

פסטיבל הללויה

פסטיבל הללויה

חמישי-חמישי 23-2.12

ירושלים

פסטיבל חדש, עשיר ומסקרן בהפקת התזמורת הסימפונית ירושלים, שיארח ארבע תזמורות וחמש מקהלות בשישה קונצרטים, בשילוב מאות ומוזיקאים אמנים. פסטיבל "הללויה" הוא חידוש של פסטיבל "ליטורגיקה", שעימו היתה מזוהה התזמורת משנות ה-70 ועד לשנות ה-90. המהדורה הראשונה של הפסטיבל תוקדש לספר "תהילים", עם מיטב העיבודים והלחנים החדשים לאחד הספרים היותר מפורסמים בתנ"ך. בין המשתתפים: תזמורת פירקת אל-נור, תזמורת הבארוק ירושלים, מקהלת אורטוריו ירושלים, המקהלה הקאמרית ומקהלת התלמידים של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, מקהלת אנקור, המקהלה הישראלית על שם גארי ברתיני, האנסמבל הקולי הישראלי.

תיאטרון ירושלים, ימק"א ובנייני האומה.

פרטים מלאים וכרטיסים באתר התזמורת.


בתמונה: התזמורת הסימפונית ירושלים (צילום: כפיר בולוטין)דוקאביב נגב

דוקאביב נגב

ראשון-שלישי 7-5.12

ירוחם

פסטיבל הסרטים הבינלאומי לסרטים דוקומנטריים מגיע לנגב וייערך בירוחם, בערד ובמצפה רמון. במסגרת הפסטיבל יוקרנו סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם, וייערכו מפגשים עם יוצרים, כיתת אמן לנוער, הקרנות לכל המשפחה והקרנות מיוחדות לתלמידים בירוחם.

בערב הפתיחה יוקרנו בהקרנת בכורה סרטי פרויקט "מראות ירוחם והנגב: פורטרט מקומי", הכולל ארבעה סרטים קצרים שנולדו בסדנה ליוצרים מקומיים, המתקיימת בירוחם זו השנה השישית. זהו פרויקט של עמותת דוקאביב בשיתוף קרן קולנוע מדרום ביוזמת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומרכז תרבות מצפה רמון, מתנ"ס ירוחם, משרד התרבות והספורט והמועצה הישראלית לקולנוע.

הכניסה לכל האירועים בירוחם חופשית.

בתמונה: "מצפן משלו". צילום: אורי לוי


לכתבה של איתמר שדה על דוקאביב לחצו כאן.

לפרטים נוספים ולתוכנייה המלאה לחצו כאן.

פסטיבל בAזAק - הבמה למופעים קצרים

פסטיבל בAזAק - הבמה למופעים קצרים

שלישי-חמישי 9-7.12

ירושלים

יוזמה חדשה של "קבוצת התיאטרון הירושלמי", במטרה להעניק במה לרעיונות מקוריים של יוצרים צעירים וותיקים כאחד, ולחדשנות בימתית פורצת גבולות. במסגרת מגוון של הפקות יצירתיות ושיתופי פעולה מסקרנים, הפסטיבל מציע חמישה מקבצים של הצגות ומופעים קצרים בנושאי מגדר, תקשורת, מיסטיקה ומחול, וכן שני מקבצים של מיקס מדיה. בפסטיבל לוקחים חלק כ-80 אמנים בחללי הבית ובאולמות התיאטרון בכ-10 מופעים בערב, בהשתתפות בוגרי בתי הספר לתיאטרון, מחול ומוזיקה מכל הארץ.

תיאטרון בית מזיא, ירושלים.

פרטים מלאים וכרטיסים באתר התיאטרון.

בתמונה: "השוטרת אז-אולי". צילום: רפי מיכאלי

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם

שלישי-חמישי 18-9.12

סינמטק תל אביב

פסטיבל סולידריות לקולנוע וזכויות אדם 2021 הינו האירוע הקולנועי המרכזי בישראל בתחום זכויות האדם, המעלה לשיח ציבורי בישראל סוגיות חברתיות-פוליטיות מרכזיות. השנה מתרחב הפסטיבל והוא יתקיים במשך עשרה ימים ויכלול למעלה מ-80 אירועים וסרטים ישראלים ובינלאומיים מ-30 מדינות - סרטים עלילתיים ותיעודיים עטורי פרסים מהפסטיבלים הגדולים בעולם, העוסקים בקשת רחבה של נושאים הקשורים בסוגיות ומאבקים בתחומים שונים כמו דמוקרטיה, גלובליזציה, פליטים ומבקשי מקלט, כיבוש וחוק הלאום, אפליה, גזענות, מעמד הנשים, קהילת הלהט"ב, ילדים ובני נוער, אנשים עם מוגבלויות, חופש הביטוי, זכויות עובדים, רעב, עוני, ביטחון תזונתי, צדק סביבתי ומשבר האקלים.

עוד בפסטיבל: מחווה לעמוס גיתאי לציון 40 שנות יצירה קולנועית בנושאי זכויות אדם; וכן מחווה לזכרו של הקולנוען והדוקומנטריסט יהודה ג'אד נאמן שנפטר השנה, עם הקרנה מיוחדת לסרטו "רחובות האתמול", שמנבא בדיוק מעורר חלחלה את רצח רבין שש שנים לפני שאירע והקרנה מיוחדת של הסרט האהוב עליו "הקרב על אלג'יר", המתאר באותנטיות את אווירת הטרור והאלימות באלג'יר, הנאבקת על שחרורה מן הקולוניאליזם הצרפתי.

בנוסף, השנה תתקיים לראשונה תחרות סרטים בינלאומיים (במקביל לתחרות הסרטים הישראליים), עם 23 סרטים חדשים.

פרטים נוספים באתר הסינמטק.


בתמונה: "רחובות האתמול". צילום: ניקול דה קסטרו

פסטיבל אלמינא ה-6 לילדים

פסטיבל אלמינא ה-6 לילדים

חמישי-שבת 11.12-9.12

יפו

פסטיבל אלמינא ה-6 לילדים פותח את חגיגות העשור של תיאטרון אלמינא - התיאטרון הרב תרבותי לילדים ולנוער - בשלושה ימים של חגיגה רב-תרבותית לציון חנוכה, כריסמס והולדת הנביא. בתוכנית: הצגות בעברית ובערבית מבית היוצר של תיאטרון אלמינא, מופעי חוצות ללא תשלום, שעת סיפור עם השחקן תומר שרון (תומש), סדנאות יצירה ופעילויות מגוונות לכל המשפחה.

מרכז תרבות מנדל, התקומה 1, יפו.

פרטים נוספים באתר התיאטרון.


בתמונה: "טרופותי". צילום: יוסי צבקר

הפסטיבל הליטורגי השלישי

הפסטיבל הליטורגי השלישי

חמישי-שבת 18-16.12

נצרת

הפסטיבל השלישי למוזיקה ליטורגית בנצרת מציע סופשבוע של קונצרטים מרהיבים: מ"הרקוויאם הגרמני" מאת ברהמס, "ישו על הר הזיתים" של בטהובן, "סימפוניית האש של היידן" ועד "גלוריה של ויואלדי". בהשתתפות: תזמורת הגליל בניצוחו של סלים עבוד אשקר, סולני האופרה הישראלית, הזמרת נור דרוויש, הפסנתרן נביל חאייק, אנסמבל ברוקדה וזמרי קולגיום תל אביב בניצוחו של ישי שטקלר.

הקונצרטים יתקיימו בכנסיות היפות של נצרת - כנסיית הסליזיאן, הכנסייה האנגליקנית והכנסייה המארונית. לצד הקונצרטים יתקיימו סיורים מיוחדים בעיר הלובשת חג ויוצעו חבילות לינה אטרקטיביות לטובת באי הפסטיבל.

פרטים וכרטיסים באתר הפסטיבל.

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

פסטיבל הולגאב ליצירה ישראלית-אתיופית

רביעי-רביעי 22-29.12

ירושלים

פסטיבל הולגאב ה-12 מבית היוצר של בית הקונפדרציה בירושלים מוקדש לבציר 2021 של היצירה הישראלית-אתיופית. הפסטיבל יפתח עם "סטנת" - מופע משותף לאסתר רדא, אבבה דסה והוואן מששה - המוקדש לזכרה של מיכל סלה ז"ל, שעבדה בבית הקונפדרציה. בין המופעים הנוספים: מופע מחווה למוזיקאי אבטה בריהון בהשתתפות שלמה בר, אהוד בנאי והזמרת רודי ביינסין; "ורסטילים" - מסע מוזיקלי מהרי גונדר אל הרחובות האורבניים בישראל עם גילי יאלו, עדן דרסו וטדי נגוסה; "לילה שחור" - היפ-הופ, דאנסהול ואפרו-ביט עם DG גנטו, איילו, AG וחני מסלה; להקת גראונד הייטס מארחת את איילה אינגדשט; הזמרת-יוצרת אושי מסלה מארחת את יוסי פיין ומשיקה את אלבומה. כמו כן ישולבו בפסטיבל מופעי מחול והצגות.

בתמונה: להקת המחול ביתא (צילום: אייל אקהאוס).

פרטים מלאים וכרטיסים באתר בית הקונפדרציה.

פסטיבל תיאטרון קצר

פסטיבל תיאטרון קצר

חמישי-שבת 25-23.12

תל אביב

פסטיבל תיאטרון קצר חוזר לצוותא בפעם ה-23 עם מבחר הצגות קצרות אשר יציגו באולמות התיאטרון, במשרד המנהל, בלובי ובחניון. ההצגות יעלו במסגרת שני "מקצרונים" עם ארבע הצגות כ"א; "קצרצרים" - עשר הצגות קצרות של בוגרי הסמינר הקיבוצים בעבודת הבימוי הראשונה שלהם בביצוע תלמידי ביה"ס גודמן למשחק בבאר שבע; ולראשונה, הפסטיבל יציע גם תכנים לילדים במסגרת המקצרון "קצר לילדים".

בתמונה: היַזְנוּבית מארץ המנזרים (צילום: יוסי צבקר)

לתוכנית המלאה ולכרטיסים באתר צוותא.הפסטיבל הלאומי למחזאות ישראלית

הפסטיבל הלאומי למחזאות ישראלית

שבת-שישי 31-25.12

תל אביב

תיאטרון הבימה פותח את שעריו למחזאות ישראלית מקורית. במסגרת הפסטיבל יעלו שלוש הפקות מקור ישראליות חדשות: "אללה כרים" מאת אורי פסטר ובבימוי לילך סגל; "את שאהבה נפשי" מאת איתי סגל ובבימוי משה קפטן; "וכי מהו טיול" מאת ובבימויו של להב תימור, על פי ספרה של נאוה סמל "כובעים של זכוכית".

בנוסף, יארח הפסטיבל את חג המחזמר המקורי השישי, שיעלה במהלכו שלושה מחזות זמר ישראליים בבכורה עולמית, שנבחרו לתחרות מבין 72 הצעות: "מלך השנוררים" מאת נתי ברוקס ואלדד שרים; "אהובת הקצין הצרפתי" מאת ענת ברזילי וקובי לוריא; ו"עמירם" מאת גיל ארי כהן ואליאור פלח. בשישי 31.12 יייערך מופע מחווה למחזמר העברי ולאחריו יערך טקס חלוקת פרסי הפסטיבל.

מלבד ההצגות, ייערכו במהלך ימי הפסטיבל קריאות מבוימות של מחזות חדשים, לצד שיחות עם יוצרים, כיתות אמן ומופעים מוזיקליים.

בתמונה: אללה כרים". צילום: אורית פניני

פרטים נוספים באתר הבימה.

פסטיבל Wonder Nights

פסטיבל Wonder Nights

רביעי 29.12, שישי 1.1

תל אביב

יומיים של הופעות מיוחדות בהפקה משותפת של בנק הפועלים ו-Live Nation. בערב הראשון (רביעי 29.12) - הופעה של עברי לידר שיארח את רן דנקר ונטע ברזילי, והופעה של רביב כנר; בערב השני (שבת 1.1) - הופעה של עדן בן זקן שתארח את זהבה בן, ולירן דנינו שיארח את עדן אלנה.

האנגר 11, ת"א.

לכרטיסים לחצו כאן.


צילום: דניאל קמינסקי

זאפה גולדסטאר סאונד סיסטם

זאפה גולדסטאר סאונד סיסטם

שבת 15.1-שבת 26.2

תל אביב ועמק חפר

פסטיבל המוזיקה "זאפה גולדסטאר סאונד סיסטם", המעניק במה לאלבומים הגדולים במוזיקה המקומית, ייערך הפעם בזאפה תל אביב המחודש, בזאפה עמק חפר שאמור להיפתח בקרוב, וזאפה באר שבע. הפעם יחלקו כבוד לאלבומים של אביב גפן (30 שנה ל"אור הירח"), היהודים שיארחו את ארקדי דוכין, כנסיית השכל שיארחו את איפה הילד, מוש בן ארי שיארח את אריאל זילבר, אסף אמדורסקי עם "מנועים שקטים 2022" והופעה נוספת שבה יארח את שלום חנוך, ג'יין בורדו שיארחו את כרקוקלי ואקו בשתי הופעות נפרדות, רדבנד עם מופע פותח של טדי נגוסה, מירי מסיקה שתארח את אריק ברמן ומרגול בשתי הופעות נפרדות, ולירן דנינו.

פרטים וכרטיסים באתר זאפה.

פסטיבל החורף ה-4 של היכל התרבות

פסטיבל החורף ה-4 של היכל התרבות

רביעי-שבת 29-26.1

תל אביב

ארבעה ימים מרוכזים של הופעות, הפקות מיוחדות, מחוות ומפגשים מוזיקליים באירוע החורף השנתי של היכל התרבות ת"א. בין ההופעות: "כמו עץ השדה" משירי נתן זך - הפקה בלעדית לפסטיבל בהשתתפות אסף אמדורסקי, יוני רכטר, כנסיית השכל, נורית גלרון, קרולינה, רונה קינן, ריקי גל, שלומי שבן ושלום חנוך; אלון עדר ולהקה מארחים את אסתר רדא; החברים של נטאשה מארחים את שלומי שבת; תיסלם חוגגים 40 שנה ל"רדיו חזק" ומארחים את מאור כהן ופיטר רוט; סינגולדה וחברים במופע מחווה לגרי אקשטיין וגיבורי גיטרה נוספים; אבישי כהן והתזמורת הפילהרמונית הישראלית במופע משותף חד פעמי; " טריפולי" - מופע משותף של ערן צור, שלומי ברכה ודני מקוב; אחינועם ניני וגיל דור ועוד.

לפרטים וכרטיסים לחצו כאן.פסטיבל שיר היונה

פסטיבל שיר היונה

רביעי-שבת 5-2.3.2022

פארק תמנע

ארבעה ימים של אירועי תרבות ומוזיקה, "למען השלום ושיתוף פעולה אזורי". הפסטיבל ייפתח במופע "חוזרים לנואיבה" שיהווה מעין מופע מחווה לפסטיבלים הקודמים, ויארח את האמנים אסתר רדא, אריאל זילבר, ברי סחרוף, גיא מזיג, דויד ברוזה, דורי בן זאב, יוני רכטר, קרולינה, רונה קינן ושלומי שבן. מופע מעניין נוסף הוא "קונצרט למען השלום", שיתוף פעולה ראשון של תזמורת ירושלים מזרח ומערב ותזמורת Symphonyat ממרוקו, בשילוב 100 נגנים שיופיעו על הבמה עם ברי סחרוף, אהוד בנאי, דודו טסה, יסמין לוי, ויולט סאלמה, סמא שופאני, זיו יחזקאל, עידן עמדי, נרקיס, סנאה מרחאטי ולוסי איוב.

פארק תמנע, חבל אילות. פרטים וכרטיסים כאן.