הרמת מסך 2021

אין רגע דל

כל הארץ פסטיבל

תל אביב, ירושלים, באר שבע, געתון, כפר בלום

רביעי-שבת 25-15.12

מערכת אג'נדה

ANINATION.jpg

פרויקט הדגל של משרד התרבות, המהווה את הבמה העיקרית ליוצרים ויוצרות במחול הישראלי, מתקיים זאת השנה ה- 32, וייערך במשך עשרה ימים בחמישה מוקדים - תל אביב, ירושלים, באר שבע, כפר בלום וגעתון.

מטרתו העיקרית של פרויקט "הרמת מסך" הינה לאפשר ליוצרים עצמאיים להציג את עבודות הבכורה שלהם, כשהם משוחררים מההיבטים הלוגיסטיים והכלכליים הכרוכים בהפקת מופע, ומעניק הזדמנות לחשיפה והכרה, בליווי מעטפת מקצועית תומכת.

על הניהול האומנותי הופקדו השנה עודד גרף ודנה רוטנברג, שבחרו מתוך כ-60 יוצרים 10 שיציגו את עבודתם במסכים השנה: ליאור תבורי, שקד מוכיח, גלעד ירושלמי, אנאבל דביר, אוליביה קורט מסה, רבקה לאופר ומתאוס ואן רוסום, אורי שפיר, אנדראה מרטיני, עומרי דרומלוביץ', מירב דגן וסתיו מרין.

השנה, יתקיים לראשונה פרויקט ״מסך לאחור״ - לפני ובין מופעי המסכים בתל אביב - ובו סטודיו אורה יהפוך למוזיאון חי של קטעי סולו מתוך יצירות עבר מ״הרמת מסך״ לדורותיו, בביצוע דור העתיד.

מפגש זה בין עבר ועתיד יעמוד גם בבסיס האירוע המסכם של הפרויקט, ובו יציעו היוצרים והיוצרות ״קריאת עתידות״ למחול, כל אחד ואחת מהם מנקודת מבטו ולצד הבנת התהליכים המדעיים העומדים בבסיס חיזוי עתידי של אופנות אמנותיות.

לכל הפרטים כנסו לאתר הפרויקט.


בתמונה: ליאור תבורי - "you love it"

קרדיט צילום: יאיר מיוחס, סטודיו zooz