top of page

חדר קריאה

ראו אור לאחרונה

מערכת אג'נדה

רוקנרול.jpg

אחרי פרויקט מימון המונים מוצלח, בשעה טובה יצא החודש לאור ספרו של חגי ברקת "רוקנ'רול!". ברקת, חובב מוזיקה מושבע, נותן כבוד ל-50 אלבומי הרוק הגדולים של כל הזמנים, והוא עושה זאת באמצעות מאמרים של מיטב העיתונאים ואנשי התקשורת ותעשיית המוזיקה בארץ. בין הכותבים תוכלו למצוא את בועז כהן, שרון מולדאבי, יהודה ערד, טל גורדון, שרון קנטור, עמית סלונים, שילה פרבר, מני אבירם, אסך לבנון ועוד. קצרה היריעה להרחיב על האלבומים והלהקות המופלאים המופיעים בספר, אבל זהו ללא ספק פריט חובה בכל ספרייה של אוהבי המוזיקה בכלל והרוק בפרט.

דני ספרים  | יוני 2021 

לאיבוד.jpg

יפתח אלוני הוא איש של מסעות ויוזמות; החנות ״לשם שינוי״, פרויקט הסיפור הקצר ״מעבורת״, סדרת ״9 ירחים״ לתרגום ספרות ערבית ו״עמותת החתול – 669״ הן רק כמה דוגמאות לכך. בגזרת המסעות, אלוני חתום על כמה יצירות טלוויזיוניות שבמרכזן חקר אנשים ומקומות ברחבי העולם. חלק ממסעות אלה הוא כורך כעת בספר ״לאיבוד״, המאגד הרפתקאות שעשויות להיראות סוריאליסטיות לעתים, אך כולן אירועים אמיתיים מחייו. מגבון ועד לקוטב הצפוני, דרך שיחה עם רפי איתן, אלוני נותן הצצה לחייו הבלתי שגרתיים ומאפשר לקורא ללכת איתו לאיבוד.

 

אפיק | מרץ 2021 | 152 עמודים

 

לפעמים האור.jpg

המגישה והעורכת הוותיקה והבכירה עפרה נחמד (קול ישראל, רשת ב׳) מוציאה לאור ספר שלישי ובו 24 שירים קצרים ומעוררי השראה, בהם גלומים מסרים עמוקים ומוארים לכל הגילים. הספר מבקש להוות כלי להעצמה, למחשבה חיוביות ולטיפוח שיח בין-דורי, והוא מתאים מאוד כספר מתנה לגדולים ולקטנים כאחד. איורים: בעז קריספין.

 

"לִפְעָמִים הָאוֹר

יוֹצֵא מִן הַלֵּב 

וְנִכְנַס יָשָׁר

לַלֵּב 

שֶׁל חָבֵר אוֹהֵב" 

 

ספרי צמרת | פברואר 2021 | 24 עמודים

 

ON_HER_OWN_Master.jpg

שאפו לליהיא לפיד, שבין התכונה בביתה במהלך מערכת בחירות אינסופית הצליחה להוציא לאור ספר חדש. נערה יחפה בשמלת מיני קרועה מסתתרת בחדר מדרגות של בניין ישן, נמלטת ממה שראתה וממי שמבקש להשתיק אותה. קשישה מבולבלת שמגיחה מאחת הדירות מכניסה אותה לביתה וקשר אנושי חומל נרקם בין השתיים. אך מה עם אמה של הנערה, המרוטה מדאגה לבתה האהובה שהסתבכה עם הגבר הלא נכון? ומה עם איתמר, הדואג לאמו מעבר לים? עלילה מסעירה, מותחת ונוגעת על תיקון, מרחק וקרבה עומדת במרכז עלילת הרומן השלישי של לפיד.

 

כתר | פברואר 2021 | 300 עמודים

 

1617522181_223.jpg

אחרי רב המכר ״איש ושמו אובה״, הוצאת משכל מגישה לקורא הישראלי רומן נוסף של בקמן השוודי. מהי ״עיר הדובים״, מיהם תושביה, מהו המקום שבו תופסת בחיי העיירה קבוצת ההוקי המקומית ואיך דמות חדשה שצצה בעיירה מפיחה בה חיים ותקווה חדשים? דרך חמלה, תובנות אנושיות והומור, בקמן מאיר את כוחן של הנאמנות, של החברות ושל טוב הלב בהתגברות על כל קושי ובניצחון אנושי אמיתי.

 

משכל | אפריל 2021 | 446 עמודים

המוח שלי ואני.jpg

ב-2012 עבר השחקן דורון נשר, מכוכבי הבידור הגדולים של שנות השמונים והתשעים, אירוע מוחי קשה, שבעקבותיו הובהל לבית החולים בלינסון, שם הצליחו הרופאים להציל את חייו. אלא שאז, בגיל 58, הוא מגלה כי רבות מיכולותיו הבסיסיות, בהן הדיבור והתנועה, נפגעו באורח קשה. הוא עובר לבית החולים לוינשטיין, שם הוא נמצא גם היום, בעיצומו של מסע שיקומי מפרך. את פרק הזמן הארוך והגדוש בייסורים בו הוא מנסה לשוב לעצמו, מנצל נשר לכתיבת רומן אוטוביוגרפי המספק הצצה נדירה לתהליך של התמודדות פיזית ונפשית עם פגיעה מוחית. בספרו הוא חושף בשפה ייחודית חוויות מרצף יומו הבלתי נתפס, בהן רגעי ייאוש לצד הצלחות קטנות, שמתדלקות את הדרך הקשה לאין שיעור לשיקום והחלמה. "יום אחד, עוד הרבה זמן, אם אני אצליח ואעבור את המרחק הזה, מתישהו, אני אעבור פה בדרך במקרה, נניח ברכב, ואני אעצור בצומת, בסיבוב רעננה, ברמזור, והאור יהיה כתום מהבהב, בגלל איזה קלקול או תקלה, ואני אביט בבית חולים לוינשטיין, ואני אזכר. תמיד אני אזכר".

 

אחוזת בית | מרץ 2021 | 308 עמודים

מצליחה בדרכה2.jpg

חודש האישה בעיצומו, תזמון מצוין לכוון את הזרקור לספרה של ד״ר יעל יצחקי, פסיכולוגית חברתית ודוקטור ניהול, הבוחנת את השאלה האם המודל ההיררכי ה״גברי״ של כסף, כוח ושררה הוא האלטרנטיבה היחידה למודל להצלחה. יצחקי עושה זאת דרך סיפוריהן של 22 נשות קריירה ישראליות, המגוללות את סיפורי חייהן באופן חשוף, גלוי וכן. ״קריירה אינה ספורט תחרותי. לדבריה, ״המניע לכתיבת הספר היה רצון לתרום ולו במעט לחברה יותר פתוחה ופחות שיפוטית ותחרותית. חברה שבה אף אישה לא תרגיש במגננה כשישאלו אותה ׳מה את עושה?׳ וכל אישה תתחבר לזכותה לממש את עצמה ולהצליח בדרך שלה.״

 

ספרי ניב | יולי 2020 | 198 עמודים

גבר נכנס בפרדס.jpg

 ירח דבש שהיה אמור להיות רומנטי, הולך והופך לסיוט מרגע לרגע; מתמחה חדשה וצעירה מגיעה למחלקה פנימית ומעוררת ברופא בכיר צורך
עז ובלתי מוסבר לגונן עליה; זוג נשוי יוצא להליכה הקבועה של שבת בבוקר בפרדסים שבפאתי העיר.
הגבר נכנס רגע אל בין העצים - ולא חוזר. ספרו החדש של אשכול נבו ("משאלה אחת ימינה", "ארבעה בתים וגעגוע") - "גבר נכנס בפרדס" - מתואר כספרו הייצרי והאפל ביותר, ומציג שלושה סיפורים המבטאים כל אחד את הצורך העז של האדם באהבה ובאינטימיות, על כל המשתמע מכך.

זמורה ביתן  | מאי 2021  | 250 עמודים

ביטלמאניה.jpg

האם היו אלה הביטלס שהופיעו לראשונה על גג? האם היתה זו יוקו אונו שפירקה את הלהקה? מה היתה הסיבה האמיתי לביטול הגעת הביטלס לישראל? האם פול מקרטני חי או מת?

בשפה קלילה מביא "ביטלמאניה" את הסיפור האמיתי על הביטלס, מתחילתו ועד סופו - סיפורים אישיים על ג'ון, פול, ג'ורג' ורינגו, פרטי מידע יחודיים, ראיונות בלעדיים, ציטוטים נשכחים מעיתוני התקופה ותמלולים מסלילי הקלטה נדירים.

נעם רפפורט הוא מוזיקאי, חוקר ומרצה בתחום מוזיקת שנות ה-60 וה-70. 

מרום תרבות ישראלית | ינואר 2021 | 408 עמודים

 

הבת_היחידה_א._ב._יהושע.jpg

יהושע הוא מאחרוני דור הנפילים של קלאסיקת הספרות העברית, אך במבעו יש משהו רענן, לא ״זקן״, לא מכביד. רומן קצר זה מגולל את סיפורה של רקלה לוצאטו האיטלקייה-יהודייה, בת יחידה עשירה ומפונקת מאזור ונציה, בעלילה המתפרשת על פני שלושה חודשים, סביב חג המולד וערב השנה החדשה. זהו סיפור על בלבול זהויות ועל ״שייכות״, נושא גדול שנוגע בכולנו, דרך אנקדוטה פרטנית: רקלה, נכדתם של סב קתולי אדוק וסב יהודי ניצול מלחמת העולם השנייה, נבחרת לגלם את תפקיד אם-האלוהים בהצגת חג-המולד בבית ספרה, אך אביה אוסר עליה את ההשתתפות בהופעה.

הספריה החדשה | פברואר 2021 | 165 עמודים

 

1614002572_655.JPG

רהב-מאיר היא חידה מרתקת: מילדה חילונית ומבריקה שכיכבה ככתבת הצעירה הבולטת ביותר בעיתונות הנוער הישראלית, ועד לחזרה בתשובה ואימוץ סגנון חיים הפוך במובנים רבים, מבלי לאבד את הלהט (ובטח שלא את הכישרון המזהיר) לאמנות הכתיבה. בספר זה היא מציגה, דרך מאות קטעים קצרים, מעין מדריך למעגל השנה היהודי, בו היא רואה מסע. לצד מתן תשובות לשאלות על חגי ישראל, היא מקדישה גם פרק נרחב להתבוננות במגפת הקורונה.

 

משכל | מרץ 2021 | 307 עמודים

 

סקס.jpeg

 

״תשע נשמות״ של אוריאל קון ממשיכה לחדש, להפתיע ולא לעשות חשבון. אחרי ״ספר התשוקות״ המוצלח ומעורר ההדים שראה אור ב-2018, הפעם המיר קון את הסופרות הלטינו-אמריקאיות בסופרות וסופרים ישראלים, וערך ביחד עם הסופרת זוכת פרס שרת התרבות ג׳וליה פרמנטו-צייזלר אסופה אירוטית, מינית, מגוונת ומסקרנת הנותנת קול ל-26 כותבים וכותבות אמיצים, חלקם מוכרים מאוד בנוף הטקסטואלי הישראלי, אחרים נחשפים לראשונה לקורא. האנתולוגיה, הנחתמת באחרית דבר מאת ד״ר אפי זיו, כוללת סיפורים פרי עטם של יאיר אגמון, מעין איתן, ענבר אשכנזי, מעין בן הגיא, יונתן ברג, אילנה ברנשטיין, רון דהן, גליה הראל דור, עומרי חורש, תהילה חכימי, טל יעקב, תמר מור סלע, אמיר נעמן, תמר סנדלר גורן, אושר סניור, קובי עובדיה, יונתן פיין, גיא פינקלשטיין, ג׳וליה פרמנטו-צייזלר, אורי פרסטר, מאשה צור-גלוזמן, אוריאל קון, גבריאלה רוזן, שרי שביט, סיוון שיקנאג׳י ורינת שניידובר.

 

תשע נשמות | מרץ 2021 | 328 עמודים

 

דבר שמתחפש לאהבה2.jpg

בתו של הסופר עמוס עוז מטילה פצצה בצורת ספר, בו היא חושפת כיצד גדלה בצלו של אב מתעלל פיזית ונפשית, וכיצד ברבות השנים התגלגלה האלימות לצורות נוספות. לאחר מותו של האב האייקוני, הצליחה עוז לאזור את האומץ להוציא אל האור את צדו האחר של הסופר המוערץ והמוערך. "הספר הזה הוא עלי, אבל אני לא יחידה. בתים כמו הבית שבו גדלתי צפים איכשהו בחלל, הרחק מהישג ידם של עובדים סוציאליים, מחוץ לטווח ההשפעה של מהפכות כמו מי טו, בלי להשאיר סימן ברשתות החברתיות. מסויטים ומבודדים, הם מצפינים בחוכמה את הסודות שלהם כמו ארגוני פשיעה. כדי לכתוב על זה אין לי ברירה אלא להתגבר על האילמוּת והחשאיות, על ההרגל לשמור הכול בבטן ועל הפחד מה יגידו. אני לא באמת מתגברת, כמובן. אבל אני כותבת.״

 

כנרת זמורה-ביתן | מרץ 2021 | 110 עמודים

bottom of page