top of page

השבוע לפני

מדור תרבות נוסטלגי

1971

צביקה פיק סובל מהמעריצות, שערוריות בסרטו הראשון (והאחרון) של יהורם גאון, שמוליק קראוס מסתבך עם נהג מונית ושלום חנוך מנסה את מזלו באנגליה. זה היה השבוע שהיה

%D7%A0%D7%A2%D7%9D_edited.jpg

נעם רפפורט

פורסם :14.3.21

צביקה פיק לא מוצא מנוח עם המכונית החדשה שלו מתוצרת פולקסוואגן. בגלל שהמעריצות כל הזמן מקשקשות עליה בליפסטיק מסרי אהבה, והוא נאלץ לשטוף אותה כמה פעמים בשבוע. עם השנים הוא עבר ליגואר.

דני ליטני ערך הופעת בכורה עם להקתו החדשה, הקדושים, בתוכנית הרדיופונית "תיבת נוח". ליטני, שעסק עד אז באופן מקצועי כחקיין, פינק את המאזינים בקולו עתיר הנוכחות והנשמה.

תקליט שירי הילדים של אריק איינשטיין, עם איש הצ'רצ'ילים רוב האקסלי, מתעכב בצאתו. הסיבה היא שהאקסלי חתום בחברת הד ארצי בעוד שהתקליט אמור לצאת בחברת פונודור. מי אמר שתקליטי ילדים זה משחק ילדים?

בינתיים יצא באנגליה התקליטון הראשון של הצ'רצ'ילים, תחת השם ג'ריקו ג'ונס, עם שיר שכתב ריי דורסט, מנהיג להקת מונגו ג'רי. שם השיר הוא "הזמן הוא עכשיו" וזמר הלהקה, דני שושן, מרעים בקולו הבשרני בזמן שארבעת חבריו ללהקה מנגנים רוק בדיוק כמו שצריך.

במגזין "עולם הקולנוע" נכתב: ״בשבוע שעבר הופיע בלונדון תקליטונו הראשון של שלום חנוך - אשר, כידוע, עבר להתגורר שם לא מכבר - המושר על ידו בשפה האנגלית! כמובן, את הלחנים ומילות הפזמונים כתב שלום חנוך בעצמו. לנו נראה כי הוא פותח בזאת בקריירה בינלאומית...״.

ABBA.jpg

הצ'רצ'ילים באלבום ראשון

שמח בהפקת הסרט 'אני ירושלמי' של יהורם גאון. מדוע? כי צולמה לסרט סצינה ובה נראים שלושה בחורים דתיים נכנסים למקווה, כשאחד מהם מחזיק ספר תורה בידו. מולם ניצבת בחורה במבטא זר שאומרת להם כי ברצונה להתגייר. השלושה משמיעים באוזניה פסוקים שעליהם היא חוזרת. לאחר מכן היא נראית צפה ועולה מהמקווה כשהיא לבושה בחלוק. אגודת 'טהרת ישראל' ראתה את הסצינה הזו בחומרה רבה ודרשה לאסור אותה להקרנה, מחשש שהדבר יסב נזק לשמה בגלל עבירה על צניעות. התובעים פנו לבית המשפט ושם ביקש השופט להקרין את הסצינה המדוברת. לאחר מכן פסק כי הוא מתיר את הכללתה בסרט מאחר והיא צולמה באישור בעלי המקום תמורת שכר ובסיוע משרד הדתות ובהדרכתו. הפקת הסרט לוותה בהרבה מאוד משברים, וגרמה לכך שיהורם גאון, שרצה מאוד לעסוק גם בבימוי, החליט שלא לביים עוד אחרי הסרט הזה.

בבית המשפט העליון שבירושלים נדחתה בקשתו של שמוליק קראוס להשתחרר בערבות לאחר שתקף את שלמה שרעבי, נהג מונית, כשהשניים נעצרו עם מכוניותיהם ליד צומת בית דגן. קראוס הושלך באותם ימים בכלא לצינוק שהותיר בו צלקת נפשית.

התקליט עם שירי המחזה "עיר הגברים" יצא לאור. שיר בולט בו הוא "פנקס הקטן" שביצעו ששי קשת ואבירמה גולן. בפסנתר אלו הם שלמה גרוניך ומתי כספי, שזו הפעם הראשונה בה הם מנגנים יחדיו. כספי ניגן את האקורדים בחלק הנמוך של הפסנתר וגרוניך ליהטט בשחורים והלבנים במנעד הגבוה שלו.

כוורת.jpg

חיים קשים עם המעריצות. צביקה פיק

נעם רפפורט הוא היסטוריון רוק, מרצה, סופר (מחבר הספרים "רוק מסביב לשעון", "רוק ישראלי 1973-1967" ו"ביטלמאניה!") ובעל הבלוג בפייסבוק "קרוב לקצה"

bottom of page