top of page

קרקס החיות

כשיש שילוב מוצלח בין הומור, מתח, אהבה וקסמים, מתקבל סרט מושלם לבילוי משפחתי, מכל הסוגים

%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9E%D7%A8%20%D7%A9%D7%93%D7%94_edited.jpg

יפעת מנוס

פורסם: 11.7.21

קרקס החיות

הורציו הנטינגטון, החינני כדונלד טראמפ בימי הזוהר שלו, הוא בעלים של קרקס בארצות הברית של שנות ה-60. את הכריזמה אי אפשר לקחת ממנו, אבל את הקרקס כן. וכך, כאשר הורציו מכריח את אחיו ושותפו לקרקס בופאלו בוב לבחור בינו לבין אהבת חייו, בוב בוחר בלב והורציו מסתלק בינתיים. שנים רבות לאחר מכן בוב ואשתו טליה נעלמים בתאונה טרגית. אואן, אחיינו של בוב, יורש את הקרקס. אלא שכיום מדובר בעסק כושל וחוץ מזה יש לאואן עבודה מסודרת, גם אם הוא מתעב אותה, כטועם ביסקוויטים לכלבים במפעל של חמו. הדברים משתנים כשאשתו ובתו נכבשות בקסמי הקרקס וכשהשלושה מגלים את קופסת עוגיות הקסמים שהוריש לו בוב ביחד עם הקרקס. הטריק הזה מאפשר להחזיר לאוהל הססגוני את החיות מבלי להתעלל בהן וגם לבצע פעלולים מופלאים באמת (סוס קופץ ממקפצה לתוך אקווריום ושנייה לפני שהוא מתרסק הופך פתאום לדג, למשל). עכשיו, לא תאמינו מי חזר מהסיקסטיז: הורציו, שמתנהג כמו דונלד טראמפ אחרי שהובס בבחירות, רק בלי השיער הזרחני. הורציו מונע מנקמה והוא רוצה את קופסת העוגיות הזאת לפחות כמו שדונלד היה רוצה לחזור לחדר הסגלגל. וכשהוא מזכיר יותר מדי את החיה מ"היפה והחיה", נעים זה לא.

אם יש סרט שצחקתי בו בקול רם, אפילו יותר מהילדים, זה "קרקס החיות". הוא משעשע מאוד ולא צפוי. זוקיני, שכיר החרב של הורציו בדיבובו של אוראל צברי, הוא דמות מרנינה שמדברת על עצמה בגוף שלישי. צ'סטרפילד הליצן המתוק, בדיבובו של דביר בנדק, יצליח לעשות תיקון לבעלי פוביית ליצנים מוצדקת עבור כל מי שצפה אי פעם ב"פולטרגייסט" או "It". המסרים החיוביים, ששום סרט ילדים לא זז פריים אחד בלעדיהם, הם חשיבותה של המשפחה וכן של "לעבוד בעבודה שאתה אוהב, גם אם תרוויח שקל וחצי". 


במינוסים: שלושה זוגות של הדמויות דומים מדי זה לזה חיצונית, מה שעלול ליצור בלבול בקרב הילדים. בנוסף יש תחושה של מריחת זמן כמה פעמים בסרט, ואפשר היה להדק אותו יותר. מעבר לכל אלה, מדובר בסרט מורכב למדי ויש בו כמה רגעים עצובים ומפחידים, גם אם ייפתרו בהמשך. בגלל המורכבות אני ממליצה על "קרקס החיות" לילדים מגיל 7, במיוחד לאלה עם זיק השובבות בעיניים (שני הילדים בני ה-8 שישבו לידנו בשורה הריעו בקול רם כמה וכמה פעמים). מתאים גם כבילוי כיפי של דודים עם אחיינים, או לאח מתבגר שעושה טובה ולוקח את האח הקטן לסרט, ובסוף נהנה לפחות כמוהו.


דנה (8): אהבתי מאוד בסרט את המשפחה, כוכבי הסיפור, כי הם אלה שהצילו את המצב והקימו מחדש את הקרקס. לא אהבתי את הלוויה של הדודים כי זה היה קצת מפחיד אבל לא אגלה את ההמשך. אמליץ לחברים שלי לראות את הסרט כי הוא ממש חמוד, מסקרן, מותח ומרתק ואפשר ללמוד ממנו כל מיני דברים על קרקס. ואני רוצה גם לספר שכשאחותי הקטנה שירה פתחה שקית עוגיות בצורת חיות אחרי הסרט, היא נתנה קודם עוגייה בצורת גמל לאחינו הקטן אדם כדי לראות אם הוא הופך לחיה.


קרקס החיות, ארה"ב-סין 2017

בימוי: סקוט כריסטיאן סאבה וטוני בנקרופט

94 דקות, מדובב לעברית

אין הגבלת גיל (לדעתנו מתאים מגיל 7)

bottom of page