באנו ראינו כתבנו

יפעת מנוס

שאולי המלך

דמותו של שאולי בגילומו המבריק של אסי כהן כבר מזמן קיבלה חיים משל עצמה. אחרי אי אלו הופעות אורח בערבי סטנד-אפ, עם הוולגריות, המבט הזועף, המרמור האינסופי והטמטום שאינו מודע לעצמו, הוא מציע הפעם לקהל מפגש בלתי אמצעי בערב בדיקת חומרים לקראת מופע סטנדאפ משלו 

יפעת מנוס3.jpg
פורסם: 3.9.21

קשה מאוד להשיג כרטיסים למופע בדיקת החומרים של שאולי. אסי כהן, בדמותו האלמותית "מארץ נהדרת", מריץ את המופע מתחת לרדאר בחודשים האחרונים והקהל נוהר. שלושת בני ה-20 ומשהו שנדחסו איתנו במעלית של החניון הסמוך לצוותא תל-אביב הצליחו להזמין מקומות לשורה הראשונה. "הזמנו כרטיסים לפני יותר מחודש," הם גילו. תראו מה זה הצעירים של היום, לא דוחים דברים לדקה ה-90 כמונו, שני זוגות עייפים מהחיים שהצליחו להשתחל לאולם בזכות ביטולים של הרגע האחרון.

את שאולי מקדים מופע פותח של אלי חביב ("מהצד השני" עם גיא זהר) שמשעשע מאוד עם סיפורים מימי בית הספר למשחק וחומרים על הסטטוס שלו - דתי לשעבר ורווק לא צעיר בהווה. אחריו עולה ברוב פאתוס שאולי עם כל הלוק - הפאה, המשקפיים, הכרס המלאכותית, חולצה בטעם רע במיוחד ושלל הבעות פנים חמוצות.

הערב מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשון הוא תדריך לקהל. מה מותר ובעיקר מה אסור לעשות בהופעה ("אסור לצחוק צחוק דבילי"). החלק הזה מזכיר במבנה ה"רשימתי" שלו את נאום התודות המפורסם של שאולי מערב הכבוד לטוביה צפיר ונאומי תודות נוספים של אסי/שאולי. אחד הצופים בשורה הראשונה מקבל את הזכות להיות סייד קיק והפעם נבחר בחור עם שם שאסי כהן לא יכול היה לבקש טוב ממנו - ינון (ייתכן שזה אחד מאלה שהיו איתנו במעלית. בלי נדר). רק דמיינו לעצמכם את שאולי מתלונן על ינון במהלך ההופעה. זה לא היה אותו דבר אם היו קוראים לבחור עומר או יניב.

שאולי.jpeg

הנחישות להשיג כרטיסים משתלמת. שאולי / אסי כהן. צילום: יח"צ

החלק השני הוא סטנד-אפ כהלכתו. שאולי קוטל את הטבעונים - במה שנשמע כמו הפוך על הפוך, את המדע, חייזרים, נזילות מגדרית ועוד. אחד מתתי-הנושאים באגף המדע הוא קקי, וזהו החלק היחיד בכל המופע שבנעליו של אסי כהן הייתי, איך לומר, בודקת שוב אם זה מתאים.

החלק השלישי הוא תדריך נוסף להתנהגות אחרי ההופעה, כי מעכשיו אנחנו לא סתם אנשים אלא הקהל של שאולי. כך למשל, הוא מצפה מאיתנו לשקר ולהגיד שנהנינו מאוד ושהיתה אחלה הופעה, ושהיינו משלמים עליה אפילו יותר כסף. החומרים תפורים כמו כפפת עור (ולא סקאי, חלילה) לדמות הוולגרית שלא מודעת לטמטומיותה שהיטבנו להכיר ב"ארץ נהדרת". הזמן עובר מהר כשלא מפסיקים לצחוק וכעבור שעה וקצת מסתיים המופע, ללא הדרן כמובן ("אל תמחאו כפיים להדרן כי זה לא יעזור לכם"). שאולי, כמו ששרו דפש מוד - ואל תיקח את זה למקומות גסים כמו משחקי התפקידים שלך עם אירנה -  I just can't seem to get enough of you.

 

בשורה התחתונה: לא מתנדבת להגיד שהייתי משלמת יותר, אבל נהנינו מאוד והיתה אחלה הופעה.

שאולי - ערב בדיקת חומרים

שלישי 24.8, צוותא ת"א